תערוכת היובל: עובדי בנק ישראל יוצרים

כל המוצגים בתערוכה הם פרי יצירותיהם של עובדי בנק ישראל וגמלאיו בתחומי הציור, הרישום, הפיסול, הצורפות ועוד.
 
התערוכה נפתחה ביום 31/10/2004, ובטקס הפתיחה נשאו דברים נגיד בנק ישראל, ד"ר דוד קליין, אוצר התערוכה, מר דורון פולק והגמלאי  זלמן שיפר.


דברי ברכה של נגיד בנק ישראל מר דוד קליין

תערוכת האמנות  של עובדי בנק ישראל וגמלאיו חושפת עשייה יצירתית של האמנים בזמנם הפנוי ומגלה טפח מעולם חוויותיהם האישיות.
העבודה השוטפת במשך היום הפעלתני והעמוס בבנק אינה מותירה לנו זמן רב לעצור, להתבונן סביב ולהכיר כיאות את הזולת, העמית לעבודה, החבר למשרד.
התערוכה המגוונת והצבעונית של עובדי הבנק מאפשרת הצצה אל יצירתם המתמשכת וחושפת את פעילותם האמנותית, הנעשית לצד עבודתם היומיומית במחלקות השונות של בנק ישראל.
לפרויקט יצירתי זה חשיבות מיוחדת בעצם הצגת הפן האנושי והיצירתי המגוון של עובדי הבנק לעיני הציבור בכלל ולעיני שאר העובדים ובני משפחותיהם בפרט.
ברצוני לקדם בברכה את כל היוזמים ומפעילי הפרויקט בבנק ישראל, ובמיוחד את העובדים האמנים המשתתפים בתערוכה.
 
דברי אוצר התערוכה, מר דורון פולק
תערוכת "עובדי בנק ישראל יוצרים", המוצגת לכבוד יובל החמישים של הבנק, חושפת יבול נאה של יצירה אמנותית מתמשכת של עובדים רבים, העוסקים בשעות הפנאי בפיסול, ציור, צילום ועיצוב.
לעוסקים בבנקאות, תקציב ומאזנים נהוג לייחס רצינות, סגירות, ואפילו "מרובעות" מסוימת. על רקע זה מפתיע פרץ היצירה הצבעוני שמגלים  עובדי הבנק. לפנינו מיגוון רחב של עבודות ,המבטאות כשרון, יצירתיות וכוח הבעה מרשים.
ברכות יישר כוח לעובדים שיזמו את התערוכה ותרמו לארגונה.
 
דברי הגמלאי, זלמן שיפר
תערוכה זאת איננה רק מיצג יפה אלא בראש ובראשונה ביטוי של פעילות יצירתית.
יצירתיות זאת מתבטאת בתהליך של חיפוש, בניסיון לפענח, להבין טוב יותר ולהביע באופן נכון ומדויק יותר. היא כרוכה בהתמודדות - עם החומר, עם הטכניקה, עם קונצפציות, עם העולם הגדול של היצירה האמנותית, ובעיקר בהתמודדות עם עצמך, עם מה שיש בתוכך, בהליכה למקומות שלא הכרת, עם הסיכונים, החשיפה העצמית, אי הוודאות, אפשרויות הטעות, הכישלון והכאב הכרוכים בכך.
רובנו פחות מיומנים בתחום האמנותי מאשר בעבודתנו הרגילה, שגם היא פותחת במקרים רבים אפשרות לביטוי יצירתי. הדבר אינו מקל עלינו, משום שהחולשה היחסית אינה מובילה לסלחנות, אלא למאבק עצמי קשה יותר ותובעני יותר, שמחייב גם אומץ רב יותר ונכונות רבה יותר להסתכנות. מכאן גם רגישותנו הרבה לתוצאותיו.
ברצוני להודות מקרב לב לכל מי שטרח בהכנת תערוכה יפה ומרגשת זאת. הבחירה בתערוכה כפתיחה לאירועי שנת החמישים של הבנק מקרינה לא רק על המציגים בה, אלא גם על הבנק כולו, ומהווה הוכחה נוספת שהבנק הוא בית למי שעובד או עבד בו - אולי לא בית מושלם, אבל בכל אופן בית.​​