הפיקוח על הבנקים מודיע על מהלך להפחתת העמלות לעסקים הקטנים והזעירים

ביום חמישי צורפו באופן אוטומטי לקוחות הבנקים שהם עסק קטן למסלול עמלות עו"ש מוזל וקבוע שמותאם להם ויחסוך עד מאות שקלים בשנה.

 

ד"ר חדוה בר, המפקחת על הבנקים: "ביום חמישי יצא לפועל שלב נוסף במדיניות הפיקוח על הבנקים להקל על מגזר העסקים הקטנים ולהביא להוזלת סל השירותים הבנקאיים שלהם. בהתאם להנחית הפיקוח עסקים קטנים ועוסקים מורשים צורפו באופן יזום על ידי הבנק לשירות המסלולים הבסיסי או המורחב, בהתאם לפעילותם בחשבון. להערכתנו צעד זה צפוי לחסוך לעסקים הקטנים עד מאות שקלים בשנה".

 

החל מיום חמישי, ה-1.8.19, ומידי שנה, ב-1.3, יערכו הבנקים בדיקת כדאיות עבור העסקים הקטנים (עסק עם מחזור פעילות שנתי עד 5 מיליון ש"ח) ועבור העוסקים המורשים, ויצרפו אותם למסלול המשתלם עבורם. אותם לקוחות יקבלו הודעה בכתב וב-SMS על שיוך חשבון העו"ש שלהם לשירות המסלולים.

 

המסלול המורחב של העמלות הוא המתאים לרוב העסקים הקטנים והעוסקים המורשים. מסלול זה כולל עד 50 פעולות בערוץ ישיר (כלומר: באתר האינטרנט של הבנק, באפליקציה, מכשירים אוטומטיים, עמדה דיגיטלית בסניף וכו') ועד 10 פעולות פקיד לחודש, בתשלום חודשי קבוע שנע בין 20 ש"ח ל - 30 ש"ח (איור).

 

לדוגמא,  עסק קטן טיפוסי שמבצע כל חודש 38 פעולות בערוץ ישיר (25 הפקדות מזומן, 4 זיכויים מחברת הסליקה, 4 הפקדות צ'קים, 5 תשלומים לספקים) שילם בממוצע[1] 64 ש"ח מידי חודש לפני ההצטרפות למסלול מורחב. לעומת זאת, בתכנית המסלול המורחב ישלם כ-24 ש"ח בלבד, וכך יחסוך כ- 480 ש"ח בשנה בעקבות הוראת הפיקוח על הבנקים.השוואה בין העמלות שישלם עסק קטן לפני ואחרי כניסה לתוקף של הוראת הפיקוח (וצירופו למסלול עמלות מורחב)


4819.png[1] לפי ממוצע של המחיר התעריפי בחמשת הבנקים הגדולים בשירות עמלת פעולה בערוץ ישיר ובשירות מסלול מורחב.


להודעה קודמת בנושא לחצו כאן​