פרופ' נעמי פלדמן תמונה לחברת הוועדה המוניטרית של בנק ישראל

ממשלת ישראל אישרה את המלצת ועדת האיתור למנות את פרופ' נעמי פלדמן לחברה בוועדה המוניטרית של בנק ישראל, במקומו של פרופ' ראובן גרונאו שיפרוש מהוועדה המוניטרית לאחר 10 שנות עבודה. המינוי ייכנס לתוקפו בתאריך 9/10/21. בתוך כך, אישרה הממשלה את המלצת הוועדה להארכת המינויים של פרופ' משה חזן ופרופ' צבי הרקוביץ לקדנציה נוספת.

על פי חוק בנק ישראל (2010), הוועדה המוניטרית צריכה למנות שישה חברים: הנגיד (יו"ר הוועדה), המשנה לנגיד, עובד בנק ישראל שמינה הנגיד, ושלושה חברים מקרב הציבור אותם ממנה הממשלה.  נכון להיום מכהנים כחברים מקרב הציבור פרופ' ראובן גרונאו, פרופ' צבי הרקוביץ ופרופ' משה חזן. טרם ההמלצה על מינוי החברים התקיים תהליך סדור בוועדה לאיתור מועמדים לכהונה  כחברים מקרב הציבור בוועדה המוניטרית ובמועצה המינהלית של בנק ישראל בראשות עו"ד שוקי למברגר. הוועדה לבדיקת מינויים, בראשות השופטת (בדימוס) בלהה גילאור קיימה אף היא התייעצות עם נגיד בנק ישראל ומצאה את השלושה כשירים לכהונה.

פרופ' פלדמן בעלת תואר ראשון בכלכלה מאוניברסיטת אילינוי, ובעלת תואר דוקטור בכלכלה מאוניברסיטת מישיגן ומתמחה בתחומי מימון ציבורי, מיסים וכלכלה התנהגותית. הפרופ' פלדמן משמשת כפרופסור חבר במחלקה לכלכלה באוניברסיטה העברית מאז שנת 2018, וכן משמשת כעורכת בכתב העת הכלכלי American Economic Journal: Economic Policy. כמו כן שימשה בין השנים 2011-2018 ככלכלנית בכירה במדור ניתוח פיסקאלי בפדרל-ריזרב, ובתווך גם כיהנה כשנה במועצה היועצים הכלכליים של הנשיא בארה"ב (CEA). קודם לכן גם שימשה פלדמן כיועצת לאגף הערכה ואסטרטגיה מוניטרית בבנק המרכזי של אנגליה בשנת 2004.

נגיד בנק ישראל, פרופ' אמיר ירון: "אני מאחל לפרופ' פלדמן הצלחה רבה במילוי תפקידה כנציגת הציבור בוועדה המוניטרית בבנק ישראל ומודה לה על נכונתה לקחת על עצמה את האחריות הכרוכה בכך. לפרופ' פלדמן ניסיון מקצועי רלוונטי ועשיר ואני בטוח שתתרום רבות לעבודת הוועדה. בנוסף ברצוני להודות מקרב לב לפרופ' ראובן גרונאו על 10 שנותיו כחבר בוועדה המוניטרית של בנק ישראל, שהוא חבר בה מיום היווסדה, ועל תרומתו המקצועית להתוויית המדיניות הכלכלית שהובילה הוועדה במשק הישראלי בשנים אלו."​

​​