גב' פנינה קרן, מנהלת חטיבת משאבי אנוש ומנהל בבנק ישראל, הודיעה כי תסיים את תפקידה בתום שמונה שנים

תמונה של פנינה.JPG


גב' פנינה קרן, מנהלת חטיבת משאבי אנוש ומנהל בבנק ישראל, ביקשה מנגיד בנק ישראל לסיים את תפקידה בבנק ב-30 לאפריל 2020, בתום שמונה שנים בתפקיד.

פנינה קרן הובילה מהלכים משמעותיים ששינו את התרבות הארגונית והניהולית בבנק  ישראל, ומיצבו את הבנק בחזית החדשנות בתחומי העשייה של החטיבה שבראשה עמדה.

חטיבת משאבי אנוש ומנהל יישמה בהובלתה של פנינה קרן מהלכים להכנת המשאב האנושי לאתגרי עולם העבודה העתידי, פיתוח מסלולי קידום מקצועיים ומסלולי קריירה לשימור ויצירת אופק תעסוקתי לעובדים, יצירת תרבות של שיתוף ועירוב העובדים מכל הדרגים בפרוייקטים ישומיים, יצירת תשתית להרחבת הגיוון התעסוקתי בבנק ישראל וקליטת עובדים מאוכלוסיות הגיוון, ועוד. קרן הקפידה על יחסי אמון ושיתוף פעולה בין הנהלת הבנק לנציגות העובדים שהביאה לכך שנציגות העובדים הייתה שותפה לתהליכים שהוטמעו בבנק. לאחרונה, היא הובילה את עיצוב האסטרטגיה שנבנתה בהובלת הנגיד בנושא המשאב האנושי בבנק.

פנינה קרן פעלה להעלאת הרמה המקצועית והטכנולוגית של אגף הרכש בבנק, להתאמת פריסת מערך הביטחון והבטיחות בהתאם לצרכים המשתנים של הבנק, עיצוב סביבת עבודה תומכת וירוקה במתקני הבנק, ועוד. היא העמיקה את קשרי העבודה של בנק ישראל עם בנקים מרכזיים בעולם ואת הלמידה ההדדית בתחום הייחודי של ניהול המשאב האנושי והמערך הלוגיסטי של בנקים מרכזיים.

פנינה קרן: "אני מסיימת בסיפוק רב תפקיד שמהווה שליחות חשובה מאין כמוה. זכיתי להשפיע על התרבות הארגונית בבנק ישראל, ועל התשתיות הלוגיסטיות והמשאב האנושי של אירגון איכותי שבורך בעובדים ומנהלים מוכשרים, שפועלים כל אחד בתחומו לטובת הכלכלה הישראלית. אני מרגישה שהתנעתי מהלכים משמעותיים וכעת נכון להמשיך הלאה לאתגרים הבאים. אני מודה לנגיד בנק ישראל, פרופ' אמיר ירון,  על האוזן הקשבת והשותפות, ועל ההזדמנות לקחת חלק בבניית האסטרטגיה שתשפיע על עתיד הבנק. לנגידים לשעבר פרופ' סטנלי פישר ופרופ' קרנית פלוג על תמיכתם והגיבוי לדרך שסללתי. לחזי כאלו, מנכ"ל הבנק, על השותפות המקצועית והלווי שאפשרו לי לממש את מה שתכננתי הלכה למעשה. תודה מיוחדת לעובדי ועובדות החטיבה המקצועית והנפלאה שניהלתי, ולחברי בהנהלת הבנק על העבודה המאומצת והרבה שיצרה אווירת שיתוף ועשיה".

מנכ"ל בנק ישראל, מר חזי כאלו: "פנינה הביאה לבנק תפיסות מתקדמות מעולם משאבי האנוש של ארגונים מובילים, והובילה שינויים משמעותיים שהפכו את התרבות הארגונית בבנק למותאמת לאתגרים המשמעותיים שהבנק עומד ויעמוד מולם בשנים הבאות. פנינה מתמודדת עם כל אתגר וקושי בחיוך ובנועם ובאופן זה רתמה את הבנק כולו לעשייה אותה הובילה. אני מאחל לפנינה הצלחה בכל אשר תפנה".

נגיד בנק ישראל, פרופ' אמיר ירון: "המשאב האנושי והתשתית הלוגיסטית הן בסיס קריטי לעבודתו של כל ארגון, ובנקים מרכזיים מתאפיינים בצרכים ואתגרים יחודיים בתחום זה. פנינה הביאה את החזית המקצועית של התחום לעולם העשייה של הבנק המרכזי. אני מודה לפנינה על היזמות, המסירות, והעבודה המאומצת לטובת בנק ישראל והמשק הישראלי, ומאחל לה הצלחה בהמשך דרכה".​