ד"ר סיגל ריבון תמונה למנהלת האגף המוניטרי בחטיבת המחקר

מנהל חטיבת המחקר בבנק ישראל, פרופ' נתן זוסמן, הודיע על מינויה של  ד"ר סיגל ריבון, ראש תחום מוניטרי-שוטף באגף המוניטרי של חטיבת המחקר בבנק ישראל, למנהלת האגף המוניטרי בחטיבה. ד"ר ריבון תחליף את ד"ר עקיבא אופנבכר, שמונה ליועץ בכיר לקשרי מחקר בינלאומיים בחטיבת המחקר.
 
לסיגל ריבון תואר ראשון ושני בהצטיינות בכלכלה ובסטטיסטיקה, ותואר שלישי בכלכלה, כולם מהאוניברסיטה העברית בירושלים. היא החלה את דרכה המקצועית בבנק ישראל ב-1986 כעוזרת מחקר במחלקת המחקר, ובמהלך השנים שימשה ככלכלנית בכירה בתחום המונטרי. מאז שנת 2008  היא משמשת כראש תחום מונטרי-שוטף בחטיבת המחקר.
 
במסגרת תפקידיה בחטיבת המחקר עסקה ד"ר ריבון בנושאים הקשורים לניהול המדיניות המונטרית ופרסמה מאמרים בנושאים הקשורים למנגנוני התמסורת של המדיניות המונטרית ולהשפעתה על והמשק,  למחירים ולאינפלציה, ולשוק הדיור. כמנהלת התחום המונטרי הייתה שותפה בצוותים שונים בבנק שמופקדים על הכנת התשומות המחקריות המשמשות לגיבוש המדיניות המונטרית.
 
פרופ' נתן זוסמן, מנהל חטיבת המחקר: "סיגל מביאה לתפקיד ידע רב וניסיון ארוך שנים במחקר תיאורטי ויישומי בתחום המדיניות המוניטרית.  אני מאחל לה הצלחה רבה בתפקידה. בהזדמנות זו, אני מבקש לאחל לעקיבא אופנבכר הצלחה בתפקידו החדש, ולהודות לו על שנים רבות במסגרתן תרם, בתפקידיו השונים, לעיצוב המדיניות המוניטרית בבנק ישראל".