הפיקוח על הבנקים: בתוך שנה וחצי חלה ירידה ריאלית של 8.5% במחירי העמלות של שירותי עוש נפוצים ושל כ-11% בעלות החזקת כרטיס אשראי;

28.06.2010
 
הפיקוח על הבנקים: בתוך שנה וחצי חלה ירידה ריאלית של 8.5% במחירי העמלות של שירותי עו"ש נפוצים ושל כ-11% בעלות החזקת כרטיס אשראי;
 
להודעה המלאה הקישו כאן: - לחץ כאן
 
הבנק הזול ביותר – בנק יהב והבנק היקר ביותר - הבינלאומי[1]
במהלך השנה וחצי האחרונות חלה ירידה ריאלית של כ-8.5% במחירי העמלות על שירותי חשבון עובר ושב נפוצים. מחירי העמלות על כרטיסי אשראי נמצאים במגמת ירידה. במהלך השנה האחרונה חלה ירידה ריאלית של כ-11% בעלות הממוצעת להחזקת כרטיס אשראי.  
בנק יהב הוא הבנק הזול ביותר בשירותים נפוצים בחשבון עו"ש בפער משמעותי מיתר הבנקים. מבין חמשת הבנקים הגדולים, בנק הפועלים הוא הזול ביותר, ולעומתו הבנק הבינלאומי הוא היקר ביותר בשירותים נפוצים בחשבון עו"ש.  
כרטיס אשראי מקומי ויזה כא"ל המונפק על ידי בנק דיסקונט הוא היקר ביותר מבין הכרטיסים המקומיים. כרטיסי האשראי בינלאומי וזהב של ויזה כא"ל המונפק על ידי הבנק הבינלאומי הם היקרים ביותר. כרטיסי אשראי של ישראכרט (מקומי, בינלאומי וזהב) המונפקים על ידי ישראכרט והבנק הבינלאומי הם הזולים ביותר.  
גברה מודעות הלקוחות למחירי העמלות והתנהגות תחרותית מצד הבנקים בקרב משקי הבית. הבנקים מציעים ללקוחות חדשים וקיימים פטור מלא או חלקי מעמלות במבצעי שיווק שונים, ומעניקים הטבות ללקוחות המשתייכים לקבוצות אוכלוסייה, כמו חיילים, סטודנטים, ועוד. הדבר ניכר גם בפער בין עלות בפועל לבין עלות תעריפית.  
בנק ישראל מעמיד לרשות הצרכנים מחשבונים וטבלאות השוואה לצורך ניהול מו"מ עם הבנקים וחברות כרטיסי אשראי, ולצורך בחירה ביניהם.  

 
 
[1] הנתונים המובאים במסמך זה מתבססים על נתוני הגביה בפועל של התאגידים הבנקאיים.
 
​​