תצוגה חדשה במרכז המבקרים בבנק ישראל בנושא "מטבעות ירושלים"

02/03/2011
לכל ההודעות בנושא:
שטרות ומעות
02.03.2011
 
תצוגה חדשה במרכז המבקרים בבנק ישראל בנושא "מטבעות ירושלים"
 
להודעה זו בקובץ WORD - לחץ כאן
 
בנק ישראל שמח להודיע על פתיחת תערוכה חדשה במרכז המבקרים בנושא "מטבעות ירושלים", אשר מוצבת בצד תצוגת הקבע בנושא תולדות המטבע בארץ ישראל. את הביקור בתערוכה ניתן לשלב עם ביקור שלם במרכז, כולל התחנות האינטראקטיביות והסרטים המסבירים על תפקידי בנק ישראל, על ההיסטוריה של המטבע, ועוד.
בתערוכה החדשה מוצגים מטבעות שונים שנטבעו בירושלים במהלך ההיסטוריה - החל מן התקופה הפרסית, במאה הרביעית לפני ספירת הנוצרים, עבור דרך מטבעות הלניסטים, חשמונאים, מטבעות שושלת בית הורדוס ומטבעות המרד הגדול ברומאים. בתקופה הרומית, כאשר הוקמה על חורבות ירושלים עיר אלילית בשם "אליה קפיטולינה", נטבעו בעיר מטבעות בעלי אופי רומי. טביעה לא רציפה התקיימה גם בתקופה הביזנטית וכן בתקופה הערבית הקדומה. כל אלה מוצאים ביטוי בתערוכה.
בצד המטבעות שנטבעו בירושלים, מוצגים מטבעות הן מן העת העתיקה והן מטבעות חדשים עליהם ירושלים מהווה את נושא העיטור. למשל במטבע מימי מרד בר כוכבא תוארה חזית בית המקדש ובימי הביניים הצלבנים טבעו מטבעות עם תיאורים של מגדל דוד וכנסיית הקבר. אתרים ונופים הקשורים לירושלים מרבים להופיע על מטבעות זיכרון ומדליות המונפקים במדינת ישראל ומיוצגים בתערוכה.
כל המוצגים בתערוכה מקוריים, מרביתם מאוסף בנק ישראל וחלקם מושאלים מאוספים אחרים.
התערוכה מלווה במצגת, הממחישה את הנושאים האלה על רקע אתרים בעיר.
אנו מזמינים את הציבור הרחב לביקור במרכז המבקרים של הבנק, על פי תיאום מראש בטלפון 02-6552828, או דרך אתר האינטרנט.