נגיד בנק ישראל הודיע על מינויו של מר עודד סלומי למנהל מחלקת מערכות תשלומים וסליקה וחבר הנהלה בבנק ישראל

נגיד בנק ישראל, פרופ' אמיר ירון, הודיע היום על החלטתו למנות את מר עודד סלומי לתפקיד מנהל מחלקת מערכות תשלומים וסליקה וחבר הנהלה בבנק ישראל. הנגיד קיבל את ההחלטה לאחר שראיין מספר מצומצם של מועמדים שהועברו לבחינתו על ידי ועדת האיתור שבראשות מנהל החטיבה למידע ולסטטיסטיקה בבנק. מר סלומי ייכנס לתפקידו ב-23.11.2020.

 

מר עודד סלומי בעל ניסיון רב שנים בעולמות התשלומים והסליקה. בין תפקידיו השונים  כיהן כמנכ"ל ויזה בישראל, הקים את המטה של החברה בארץ וניהל את כלל הפעילות שלה, וכיהן כחבר הנהלה איזורית של ויזה עם אחריות לפעילות במגוון מדינות באירופה. במסגרת תפקידו גם הקים וניהל את מרכז החדשנות העולמי של ויזה בישראל והיה שותף לקישור בין חברות הזנק לארגונים פיננסים בינלאומיים. לסלומי ניסיון עשיר בקידום מיזמי פינטק ומערכות תשלומים מתקדמות בישראל ובעולם.

 

עודד סלומי הוא עורך-דין בהשכלתו, בעל תואר ראשון בהצטיינות במדעי החברה מאוניברסיטת הרווארד (Harvard University) ותואר במשפטים מאוניברסיטת פנסילבניה (University of Pennsylvania). בנוסף, הוא משמש כנשיא כבוד של עמותת בוגרי Harvard בישראל. עודד סלומי מתגורר ברמת השרון, נשוי ואב לשלושה ילדים.

 

נגיד בנק ישראל, פרופ' אמיר ירון: "מערכות התשלומים הן צומת קריטי לתפקוד המערכת הפיננסית במשק הישראלי. תחום התשלומים והסליקה הינו תחום המתפתח בעולם בקצב מהיר בשנים האחרונות הן טכנולוגית והן עסקית.  קידום מערכות תשלומים מתקדמות, נוחות, יעילות ובטוחות ע"י בנק ישראל תסייענה להגברת החדשנות והתחרות בתחום זה, שנוגע לכל אזרח ולכל בית עסק במשק הישראלי. אני משוכנע כי הניסיון הרב של עודד סלומי בעולמות התשלומים והסליקה יהיה נכס לבנק ישראל ויסייע להביא אותנו לקדמת הבמה ברמה הבינלאומית בתחום. אני מאחל לו הצלחה רבה בניהול המחלקה ובהובלתה. כמו כן, אני רוצה להודות לעירית מנדלסון שניהלה את המחלקה בשנים האחרונות."

 

עודד סלומי, מנהל מחלקת מערכות תשלומים וסליקה המיועד: "פריצת הדרך והחדשנות בתעשיית התשלומים העולמית מגיעה גם לארץ.  אני מודה לנגיד על ההזדמנות להוביל ולהשפיע על מגמה חשובה זו, שמקדמת את הכלכלה ומחברת את הצרכן, בתי העסק והממשל בישראל למדינות מתקדמות בשאר העולם. השאיפות שלנו בארץ בתחום הינן מרובות, ואני נרגש לשתף פעולה עם מגוון השחקנים בתוך בנק ישראל ומחוצה לו על-מנת להנגיש ולקדם הצעות ערך חדשות."

 

 

​​