השטר הראשון בסדרת השטרות החדשה בעריך 50 שקלים נכנס היום למחזור

16/09/2014
לכל ההודעות בנושא:
שטרות ומעות

בנק ישראל קורא לציבור להכיר את השטר החדש ואת סימני הביטחון, באמצעות עלוני ההסברה, באתר האינטרנט, ובאפליקציה סלולרית שהושקה היום.

היום, 16.9.2014, כ"א באלול התשע"ד, נכנס למחזור שטר 50 השקלים החדש, הראשון בסדרת השטרות החדשה (סדרה ג' של השקל החדש), הנושא את דיוקנו של שאול טשרניחובסקי.

שטר 50 שקלים חדש

החל מהבוקר, מופץ השטר החדש לציבור הרחב בקופות הבנקים המסחריים, במכשירים האוטומטיים למשיכת מזומנים ובסניפי חברת הדואר.

השטרות החדשים מציגים רמה של בטחון, חדשנות ונגישות – מהמתקדמות בעולם, ומשולבים בהם מגוון סימני ביטחון מתקדמים נגד זיופים, המיוצרים בטכנולוגיות שונות. בנוסף, בשטרות החדשים משולבים סימנים ייעודיים לטובת אוכלוסיית העיוורים ובעלי לקויות הראיה.

שטרות בעריך 50 ש"ח המשמשים אותנו כיום, הנושאים את דיוקנו של עגנון (סדרה ב' של השקל החדש), ימשיכו לשמש הילך חוקי למשך מספר שנים, ויהלכו במחזור במקביל לשטרות החדשים. כאשר שטרות אלו יופקדו בבנק ישראל הם יוחלפו בהדרגה בשטרות מהסדרה החדשה. הואיל ומהלך ההחלפה הוא הדרגתי, הציבור אינו נדרש לבצע בשלב זה כל פעולת החלפה של שטרות. בהמשך, יפרסם בנק ישראל את המועד שבו שטרות מסדרה ב' יפסיקו לשמש הילך חוקי, וכן יקבע את משך התקופה להחלפת השטרות מסדרה ב'.
מאחר והחלפת סדרת שטרות היא שינוי הנעשה אחת לשנים רבות, נדרשת הכנה והסתגלות עם כניסתו של השטר החדש למחזור. על כן, במטרה להגביר את המודעות לכניסתו של השטר החדש למחזור, החל בנק ישראל בימים האחרונים בתכנית הסברה לציבור הרחב, שבמסגרתה, בין היתר, הופצו כרזות ועלוני הסברה בחמש שפות לסניפי הבנקים, הדואר, וכן לגופים מסחריים וציבוריים שונים.
בנק ישראל מזמין את הציבור הרחב להכיר את השטר החדש, מאפייניו וסימני הביטחון המתקדמים שבו באתר האינטרנט www.newbanknotes.org.il, באפליקציה הסלולרית ("שטר ה-50 החדש"[1]), וכן באמצעות עלוני המידע, המודעות בעיתונות והמוקד הטלפוני 1-800-300-018.
 


[1]  האפליקציה זמינה בשלב זה למכשירים בעלי מערכת הפעלה "אנדרואיד" ובימים הקרובים תהיה זמינה גם במכשירים מדגם "אפל". קישור להורדת האפליקציה.