השתתפות נציגי בנק ישראל בכנס בנושא דיני בנקאות

כנס דיני הבנקאות נערך מטעם לשכת עורכי הדין ועסק בחידושים, במגמות וביוזמות החקיקה שעודכנו בתחום הבנקאות. בכנס השתתפו נציגים מקצועיים מבנק ישראל, להלן ציטוטים נבחרים מתוך דבריהם:

עודד סלומי, מנהל מחלקת מערכות תשלומים וסליקה בבנק ישראל, נשא את הרצאת הפתיחה במושב שעסק בעולם הבנקאות החדשה. סלומי הדגיש ש"מערך התשלומים מהווה מיקוד אסטרטגי למשק ולבנק ישראל, אשר מקדם מערכות תשלומים יציבות ויעילות, בעלות הצעות ערך חדשניות כגון ארנקים דיגיטליים, תשלומים מיידיים, שיקים דיגיטליים, ועוד."

במושב זה השתתף גם עו"ד רונן ניסים מהמחלקה המשפטית בבנק ישראל שציין כי "השימוש בטכנולוגיה חדשה לצורך מתן שירותים פיננסיים מציב בצד ההזדמנויות ויתרונות גם אתגרים שונים ובהם שמירה על זכויות הלקוחות, קידום אוריינות פיננסית ודיגיטלית, והגנה על פרטיות הלקוחות. הפיקוח על הבנקים צפוי לפרסם טיוטת הוראת ניהול בנקאי תקין בנוגע לניהול סיכונים הכרוכים במתן שירותי תשלום הקשורים למטבעות דיגיטליים".

רו"ח אייל חדד, הממונה על שיתוף בנתוני אשראי בבנק ישראל, השתתף במושב שעסק במערכת המשפט החוץ בנקאית. רו"ח חדד הציג את חשיבות מערכת השיתוף וציין כי "מאז כניסת מערכת נתוני אשראי חסם המידע הוסר ונותני האשראי, גם שאינם מנהלים את חשבון העו"ש של הלקוח, יכולים היום לנהל את חיתום האשראי שלהם טוב יותר, ובמקביל להציע ללקוחות ריביות טובות יותר. אנחנו מצפים שהלקוחות יכירו את דרוג האשראי שלהם ויבצעו תיחור טרם חתימה על עסקת אשראי הן בתוך מערכת האשראי החוץ בנקאית והן בתוך המערכת הבנקאית."

 

 

 

 ​​​