מר אבנר זיו, מנהל חטיבת הטכנולוגיה בבנק ישראל, הודיע כי יסיים את תפקידו בסוף חודש אוגוסט 2020

 

מנהל חטיבת הטכנולוגיה בבנק ישראל, מר אבנר זיו, הודיע  לנגיד בנק ישראל על החלטתו לסיים את תפקידו כחבר הנהלת הבנק ומנהל חטיבת הטכנולוגיה בסוף חודש אוגוסט 2020, בתום  חמש שנים בתפקיד.

מר זיו נבחר לתפקיד מנהל חטיבת הטכנולוגיה בשנת 2015. בהובלתו סייעה החטיבה לקדם את מבנה התשתיות הפיננסיות למשק הישראלי בשיתוף עם חטיבת הפיקוח על הבנקים והממונה על השיתוף בנתוני אשראי. בחטיבה הוקם אגף תשתיות פיננסיות והיא מובילה את הפרויקטים הלאומיים – מערכת נתוני אשראי ("חוסן") ופרויקט ה"בנקאות הפתוחה" (Open Banking) והניחה את התשתית לשדרוג מערך התשלומים של המשק הישראלי.

החטיבה ביצעה בזמן כהונתו של מר זיו שדרוג של תשתיות המחשוב של הבנק, לרבות אימוץ מדיניות בתחום אימוץ תשתיות הענן כחלק ממערך התשתיות של הבנק. סביבת העבודה הטכנולוגית של עובדי הבנק זכתה לשדרוג משמעותי בדגש על אמצעים לשיתוף פעולה ועבודה מרחוק, דבר שהוכיח את עצמו וסייע לרציפות עבודת הבנק בזמן משבר הקורונה ממוקדי עבודה שונים.

תחום האנליטיקה ותשתיות המחקר של הבנק קודם גם הוא ע"י החטיבה לטכנולוגיית המידע ובאמצעות תכנית אסטרטגית למערכות מידע אשר גובשה בשנת 2017-18, לרבות כניסה לתחום ה Big-Data ושימוש במתודולוגיות Machine Learning. בתקופת הקורונה הוקמה מערכת "פורטל קורונה" ייחודית אשר ביצעה "קציר מידע" ממקורות מידע רבים ברחבי העולם, והציגה תמונת מצב על מדדים כלכליים למקבלי ההחלטות בבנק.

מר זיו נבחר פעמיים לאורך תקופת כהונתו בבנק ישראל כ"מנהל מערכות מידע" (CIO) מצטיין ע"י לשכת טכנולוגיות המידע וע"י ארגון "אנשים ומחשבים", וזאת בגין הובלת חטיבת הטכנולוגיה של הבנק להישגים גבוהים בכל התחומים. מר זיו ייצג את בנק ישראל באיגוד ה- CBC הכולל נציגים של חטיבות הטכנולוגיה של הבנקים המרכזיים באירופה, תוך הדגשת מקומה של ישראל כמקור לחדשנות בתחומי הפינטק והסייבר, Startup Nation.

מר אבנר זיו: "אני מבקש להודות לפרופ' אמיר ירון, לד"ר קרנית פלוג ולמנכ"ל הבנק מר חזי כאלו, על ההזדמנות שניתנה לי להוביל את חטיבת הטכנולוגיה בתקופה מאתגרת וייחודית בעשייתה. זכיתי לשרת את הציבור הישראלי בארגון מעורר השראה ובעל השפעה ייחודית. תודה מיוחדת למנהלים והעובדים המסורים של חטיבת הטכנולוגיה, חברי הנהלת הבנק, וכל שותפי לעשייה בבנק ישראל ומחוצה לו. אני מסיים את תפקידי בתחושה של סיפוק רב ומודה על האמון שניתן בי וההזדמנות להיות שותף לעשייה חשובה לטובת המשק הישראלי."

מר חזי כאלו: "אבנר הוביל את חטיבת טכנולוגיית המידע בבנק ישראל להישגים מקצועיים שזכו להכרה והערכה בארץ ובעולם. אני מודה לו על עבודתו המקצועית והמסורה בתקופה מרובת אתגרים בשמי ובשם עובדי החטיבה והבנק כולו"

נגיד בנק ישראל, פרופ' אמיר ירון: "המהלכים שהוביל אבנר להטמעת חדשנות טכנולוגית בבנק ישראל סייעו הן ברמת המשק - לקידום מערכות חשובות בתחומי הפיננסים והתשלומים והן ברמת הבנק – לשדרוג תשתיות העבודה הטכנולוגיות בבנק שחשיבותן התחדדה במשבר. אני מאחל לאבנר הצלחה בכל אשר יפנה".​​​​