פרס בינלאומי מוענק לבנק ישראל על הצטיינות בניהול מערכת המטבע

המגזין הבינלאומי "Central Banking"  הודיע הבוקר על בחירתו בבנק ישראל כזוכה בפרס  "Currency Manager of the Year 2019". ההחלטה התקבלה על ידי ועדה של חברי מערכת המגזין וחברי הועדה המייעצת למגזין, המורכבת מנגידי בנקים מרכזיים לשעבר מרחבי העולם.

עורך המגזין ויו"ר ועדת הפרסים, מר כריסטופר ג'פרי: "השופטים התרשמו במיוחד מהאופן החדשני והיעיל בו בנק ישראל מנהל את מערך השטרות, ומהעובדה שבנקים מרכזיים מרחבי העולם באים ללמוד ממחלקת המטבע של בנק ישראל ".

נגיד בנק ישראל, פרופ' אמיר ירון: "לכבוד הוא לנו לזכות בפרס זה ואני מבקש להודות לועדת הפרסים של "Central Banking" על בחירתה. פרס יוקרתי זה נותן הכרה בינ"ל מקצועית לחדשנות ולהישגים המשמעותיים שהושגו בשנים האחרונות על ידי מחלקת המטבע בבנק בראשות ד"ר אילן שטיינר, לרבות הנפקת סדרת השטרות החדשה, שכלול מדיניות ניהול המזומנים במשק, צעדים פורצי דרך בהתמודדות עם זיופי מטבע, וכן הטמעה של מערכות לניתוח נתונים וטכנולוגיות מתקדמות בתחום המטבע." 

מנכ"ל הבנק, מר חזי כאלו: "למרות העובדה שישראל, כמו מדינות רבות נוספות, מקדמת את השימוש באמצעי תשלום מתקדמים, המזומן נותר אמצעי תשלום משמעותי עבור צרכנים. לכן, בנק ישראל מחויב להבטיח כי לציבור הישראלי בכללותו, כולל אוכלוסיות עם עיוורון ומוגבלות ראייה, תהיה גישה למערכת מטבע מתקדמת, יעילה ובטוחה, בסטנדרטים הגבוהים ביותר."

המגזין "Central Banking"  היוצא לאור בלונדון נוסד בשנת 1990 והינו המגזין העצמאי היחיד העוסק בבנקאות מרכזית. הוא נקרא ב-140 מדינות ובמרבית הבנקים המרכזיים בעולם. מדי שנה המגזין מעניק פרסים בקטגוריות שונות בתחום הבנקאות המרכזית. בשנת  2017 העניק המגזין לבנק ישראל פרס על ניהול יתרות המט"ח  ("Reserve Manager of the Year")  ובשנת 2016 העניק המגזין לבנק ישראל את "פרס השקיפות" (Transparency Award). 

​​