ביקור המפקחת על הבנקים בסניף בנק נייד ובסניף ברהט

המפקחת על הבנקים, ד"ר חדוה בר, ערכה אתמול ביקור בסניפי בנקים בנגב: סניף נייד של בנק לאומי,  שהגיע לתת שירותי בנקאות בבית אבות ביישוב עומר, וסניף בנק הפועלים ברהט. הביקור הוא חלק משגרה קבועה של ביקורים שעורכת המפקחת ברחבי הארץ.

על רקע מגמת סגירת סניפי קבע והצורך לתת מענה לאוכלוסיות המתקשות עם המעבר לעידן הדיגיטלי, פירסם הפיקוח על הבנקים בשנת 2016 היתר להפעלת סניפים ניידים וחלקיים. לאחרונה החלו שלושה בנקים - לאומי, פועלים ואיגוד - להפעיל סניפים כאלו.

סניף נייד מציע כמעט את כל השירותים הבנקאיים ובכלל זה, הפקדת ומשיכת מזומן, הפקדת שיקים, הפקדה לחיסכון, נטילת הלוואה, הפקת דפי חשבון ועוד. סניפים ניידים פועלים באופן רציף ומגיעים   לבתי אבות ברחבי הארץ ולישובים מרוחקים שאין בהם סניף קבוע.

 

המפקחת שוחחה  עם עובדי הסניפים ועם לקוחות והתרשמה לטובה משביעות רצון הלקוחות ומפעילות הסניפים, בעיקר ממתן המענה המקצועי לצרכי הלקוחות ע"י הסניף הנייד, ומכך שהמערכת הבנקאית מרחיבה מאוד את שירותיה לציבור הערבי בשנים האחרונות.

 

המפקחת על הבנקים, ד"ר חדוה בר: "הביקור בבית האבות עם הגעת הסניף הנייד המחיש לי את השינוי שעוברת הבנקאות. שרות זה הוא דוגמא מצוינת למתן מענה לאוכלוסיות מסוימות המתקשות עם המעבר של שירותי הבנקאות לעידן הדיגיטלי. השירות מאפשר ללקוחות שבוחרים בכך להמשיך ליהנות משירותים בנקאיים אישיים, במקביל לכך שהמערכת הבנקאית בכללותה ממשיכה לנוע לעבר הקידמה הדיגיטלית - שבה יש צורך בפחות סניפים פיזיים - ושמאפשרת למרבית הלקוחות ליהנות משירותי הבנקאות בכל מקום ובכל שעה, בנוחות מקסימלית ובמחיר מוזל.

ראוי לציין כי לעומת מגמת צמצום הסניפים בערים הגדולות ברחבי הארץ בשנים האחרונות, בנקים רבים דווקא הגדילו בצורה משמעותית את מספר הסניפים בישובים הערביים, על רקע צמיחת המגזר ופעילותו הכלכלית, ולשמחתי המיקוד של הבנקים במגזר הערבי פועל להגברת התחרות שממנה נהנים לקוחות פרטיים ועסקים במגזר".