השטר השני בסדרת השטרות החדשה בעריך 200 ש"ח נכנס היום למחזור

23/12/2015
לכל ההודעות בנושא:
שטרות ומעות
שונות

בנק ישראל קורא לציבור להכיר את השטר החדש ואת סימני הביטחון, באמצעות עלוני ההסברה, באתר האינטרנט, ובאפליקציה הסלולרית "השטרות החדשים".


היום, 23.12.2015, י"א בטבת תשע"ו, נכנס למחזור שטר חדש בעריך 200 ש"ח, השני בסדרת השטרות החדשה (סדרה ג' של השקל החדש), הנושא את דיוקנו של המשורר נתן אלתרמן. החל מהבוקר, מופץ השטר החדש לציבור הרחב בקופות הבנקים המסחריים, במכשירים האוטומטיים למשיכת מזומנים ובסניפי חברת הדואר.

 
השטרות בסדרה החדשה מציגים סטנדרטים מתקדמים של ביטחון, חדשנות ונגישות. הם נבדלים זה מזה בצבע ובאורך, ומשולבים בהם מגוון סימני ביטחון מתקדמים נגד זיופים, המיוצרים בטכנולוגיות שונות. בנוסף, בשטרות החדשים משולבים סימנים ייעודיים לטובת אוכלוסיית העיוורים ובעלי לקויות הראיה.
 
שטרות בעריך 200 ש"ח המשמשים אותנו כיום, הנושאים את דיוקנו של  הנשיא לשעבר זלמן שזר (סדרה ב' של השקל החדש), ימשיכו לשמש הילך חוקי למשך מספר שנים, ויהלכו במחזור במקביל לשטרות החדשים. הואיל ומהלך ההחלפה הוא הדרגתי, הציבור אינו נדרש לבצע בשלב זה כל פעולת החלפה של שטרות. בהמשך, יפרסם בנק ישראל הנחיות להחלפת השטרות מסדרה ב'.

מאחר והחלפת סדרת שטרות מתרחשת אחת למספר שנים, נדרשת הכנה והסתגלות לקראת ועם כניסתו של השטר החדש למחזור. על כן, במטרה להגביר את המודעות לכניסתו של השטר החדש למחזור, ואת היכרות הציבור עם סימני הביטחון המשולבים בו, פתח בנק ישראל בימים האחרונים בתכנית הסברה לציבור הרחב במדיות שונות ונגישות לאוכלוסיות שונות. בין היתר, הופצו כרזות ועלוני הסברה בחמש שפות לסניפי הבנקים, הדואר, וכן לגופים מסחריים וציבוריים שונים אשר יספקו אותם לכל דורש.
 
בנק ישראל מזמין את הציבור הרחב להכיר את השטר החדש, מאפייניו ובעיקר את סימני הביטחון המתקדמים שבו וזאת באמצעות אתר האינטרנט www.newbanknotes.org.il, האפליקציה הסלולרית ("השטרות החדשים"), וכן באמצעות עלוני המידע, המודעות בעיתונות או על ידי פניה למוקד הטלפוני שמספרו 1-800-300-018.
 
 
שטר 200 ש"ח צד א'


שטר 200 ש"ח צד ב'