נגידת בנק ישראל הודיעה על מינויו של רו"ח צוריאל תמם לממונה על שיתוף בנתוני אשראי

26/04/2017
לכל ההודעות בנושא:
הודעות כלליות אודות בנק ישראל
שיתוף נתוני אשראי
נגידת בנק ישראל, ד"ר קרנית פלוג, הודיעה על החלטתה למנות את רו"ח צוריאל תמם לממונה על שיתוף בנתוני אשראי. רו"ח תמם משמש החל מאוקטובר 2015 כמנהל הצד העסקי של פרויקט הקמת מאגר נתוני אשראי, וישמש מעתה כממונה על פי דרישות החוק.

 

לרו"ח צוריאל תמם ניסיון עשיר של למעלה מ-20 שנה בתחומי בנקאות, ניהול סיכונים ורגולציה. הוא החל את דרכו המקצועית בבנק ישראל בפיקוח על הבנקים ובשנת 2008 מונה למנהל פרויקט באזל 2, שקידם את המערכת הבנקאית הישראלית לעמידה בסטנדרטים המתקדמים ביותר בעולם בתחומי רגולציה, משטר הון וניהול סיכונים. בהמשך שימש כראש מטה המפקח על הבנקים. בשנת 2011 מונה למנהל האגף להערכה מוסדית וכיהן כסגן המפקח על הבנקים; בתפקידו זה הוא הוביל וריכז את ההערכות באשר ליציבותם ואופן ניהולם של התאגידים הבנקאיים בישראל.  צוריאל תושב שוהם, נשוי ואב לשלושה.

 

במסגרת תפקידו כממונה על השיתוף בנתוני אשראי, יפעל רו"ח תמם, בכפיפות למשנה לנגידה, ליישום חוק שיתוף נתוני אשראי ולבניית מאגר נתוני האשראי שמוביל בנק ישראל, שמטרתו לצמצם את פערי המידע בין נותני האשראי ולהגביר את  התחרות במקטע האשראי הקמעונאי לטובת הציבור, תוך שמירה על ערכי ההוגנות והפרטיות. הניסיון שרו"ח תמם מביא איתו לתפקיד מהווה תרומה משמעותית לפרויקט מורכב בעל חשיבות רבה למשק הישראלי.​