דו"ח פעילות בנק ישראל בזווית התקשורתית וההסברה לציבור

דוברות והסברה כלכלית מתכבדים להציג בפניכם את דו"ח פעילות בנק ישראל בזווית התקשורתית וההסברה לציבור.

 

לקריאת הדו"ח ​


הדו"ח שלפניכם מרכז את מאות ההודעות לעיתונות שפרסמנו בבנק ישראל בשנת 2020 ועסקו במשבר הכלכלי. הן מסודרות גם לפי ציר הזמן והתפתחות המשבר על גביו, וגם לפי נושאי מפתח שונים.

 

זהו דו"ח ראשון מסוגו בבנק, שכן קוראי הדו"ח בגרסתו הדיגיטלית יוכלו ללחוץ על הקישור מכל הודעה ולגשת בקלות לדף הייעודי שלה באתר, עם מכלול הנתונים והאיורים הנלווים לה ולצפות בנאומים ומסיבות עיתונאים בערוץ היוטיוב של הבנק.

 

אחד הנדבכים החשובים לביצוע פעולות הבנק במשבר היה נדבך ההסברה של צעדי הבנק לציבור הישראלי. פעילות חשובה זו מתבצעת בעיקר בתיווכה של התקשורת הישראלית על כל רבדיה; המשודרת, הדיגיטלית והכתובה; הכלל ארצית לצד המקומית והמגזרית. שילבנו בדו"ח כותרות נבחרות מדיווחי התקשורת על הצעדים השונים, לטובת המחשה לקורא כיצד נראה הדיווח בכלי תקשורת.

 

אנו מאמינים שככל שהציבור יבין ויכיר טוב יותר את צעדי הבנק כך הדבר יסייע לציבור לפעול בתבונה כלכלית גדולה יותר ובו בזמן גם לבנק להשיג את יעדיו ויגביר את אפקטיביות הצעדים.

 

קידמנו זאת בשנה החולפת מסביב לשעון: הרחבת ערוצי הקשר עם התקשורת: מגוון ומספר הפרסומים גדל משמעותית, קיימנו יותר מסיבות עיתונאים, השקנו פרסום שוטף של סט אינדיקטורים מהירים לבחינת המצב הכלכלי והמידע אודות פעילות הבנק במשבר רוכזו בדף ייעודי באתר האינטרנט.

 

אנו מאחלים לכם קריאה נעימה ושתמצאו את הדו"ח כמועיל – גם כעת וגם במרוצת הזמן.