ד"ר אילן שטיינר, מנהל מחלקת המטבע בבנק ישראל, הודיע כי יסיים את תפקידו בסוף חודש אוגוסט 2019

מנהל מחלקת המטבע בבנק ישראל, ד"ר אילן שטיינר, הודיע  לנגיד בנק ישראל על החלטתו לסיים את תפקידו כחבר הנהלת הבנק ומנהל מחלקת המטבע בסוף חודש אוגוסט 2019, בתום  חמש שנים בתפקיד.

ד"ר שטיינר נבחר לתפקיד מנהל מחלקת המטבע בשנת 2014. בהובלתו השלימה המחלקה בהצלחה את תהליך החלפת סדרת השטרות הישנה בחדשה לצד שורה של מהלכים ויוזמות לקידום חדשנות במערכת המטבע בישראל, לרבות הטמעת מערכות טכנולוגיות מתקדמות לניהול וניתוח מידע, קידום הסדרה, שיפור בקרות, תשתיות וייעול תהליכים, בין היתר בהתבסס על סטנדרטים בינלאומיים.

בנוסף, הגביר ד"ר שטיינר באופן ניכר את שיתופי הפעולה המקצועיים בין בנק ישראל לבנקים מרכזיים וארגונים שונים בארץ ובחו"ל, באופן שהציב את בנק ישראל בחזית העולמית בתחום המטבע, והבנק אף הוכתר  Currency Manager of the Year  לשנת 2019 על ידי כתב העת הבינ"ל Central Banking.

בשנים האחרונות חיזקה מחלקת המטבע את פעילותה בתחום ניהול מערכת המזומנים והמאבק בזיופים. בהקשר זה בנק ישראל פרסם לראשונה כללים להפעלה סדירה של מערכת המטבע, הקים מערכת מידע ארצית לניהול מזויפים, ואף זכה לראשונה בתביעה אזרחית תקדימית נגד זיפני מטבע בגין הפרת זכויות יוצרים – צעד שנועד להגביר את ההרתעה נגד הזייפנים מעבר לאישום הפלילי.

ד"ר אילן שטיינר: "אני מבקש להודות לפרופ' אמיר ירון, לד"ר קרנית פלוג ולמנכ"ל הבנק מר חזי כאלו, על ההזדמנות שניתנה לי להוביל את מחלקת המטבע בתקופה מאתגרת וייחודית בעשייתה. תודה מיוחדת לצוות מחלקת המטבע, חברי הנהלת הבנק, וכל שותפי לעשייה בבנק ישראל ומחוצה לו. אני מסיים את תפקידי בתחושה של סיפוק רב ומודה על האמון שניתן בי וההזדמנות להיות שותף לעשייה חשובה לטובת המשק הישראלי."

נגיד בנק ישראל, פרופ' אמיר ירון: "אילן הוביל את מחלקת המטבע בבנק ישראל להישגים מקצועיים שזכו להכרה והערכה בארץ ובעולם. כישוריו הניהוליים והמקצועיים היו נכס לבנק. - אני מודה לו על עבודתו המקצועית והמסורה בתקופה מרובת אתגרים, ומאחל לו הצלחה בכל אשר יפנה".​