ד"ר איל רוזן ימונה למנהל החטיבה למידע וסטטיסטיקה בבנק ישראל

26/08/2015
נגידת בנק ישראל הודיעה על החלטתה למנות את ד"ר איל רוזן לתפקיד מנהל החטיבה למידע וסטטיסטיקה בבנק ישראל, וחבר הנהלת הבנק. איל ייכנס לתפקידו ב-1 לנובמבר, 2015. ועדת האיתור, בראשות המשנה לנגידה, ד"ר נדין בודו טרכטנברג, שכללה את גב' פנינה קרן, מנהלת חטיבת משאבי אנוש ומנהל בבנק ישראל, ד"ר עקיבא אופנבכר, ראש האגף המונטרי בחטיבת המחקר, ומר נחום לב, לשעבר בכיר בתחום מערכות המידע בבנק הפועלים,  המליצה לנגידה למנות את ד"ר רוזן לתפקיד, בו יחליף את מר צחי פרנקוביץ שסיים את תפקידו.
 
לד"ר איל רוזן ניסיון של למעלה מ-30 שנה במגוון תפקידים בכירים בתחומים של ניהול, תפעול, מחקר, ייעוץ, ניהול פרויקטים ויזמות טכנולוגית בתחום מערכות המידע. בשבע השנים האחרונות מילא ד"ר רוזן מספר תפקידים בכירים בניהול מערכות המידע בתנובה, בחברת פלסן סאסא ובקבוצת אגמו ורגוס. כמו כן, שימש מנהל ויזם בחברות הזנק.
 
ד"ר רוזן הנו בעל תואר מהנדס תעשיה וניהול מהטכניון, ומוסמך במנהל עסקים ודוקטורט בחקר ביצועים מאוניברסיטת תל אביב. הוא משמש  מרצה בכיר במכללה האקדמית נתניה ומאחוריו למעלה מ-20 שנות הוראה בתחומי ניהול התפעול, פרויקטים, טכנולוגיה ומערכות מידע, באוניברסיטאות תל-אביב ובר-אילן, ובמכללה האקדמית נתניה.
 
נגידת בנק ישראל, ד"ר קרנית פלוג: "אני שמחה על הצטרפותו של ד"ר איל רוזן להנהלת בנק ישראל, ובטוחה שהנסיון העשיר והידע הרב שלו בתחום ניהול מערכות המידע יעמוד לרשות בנק ישראל ויסייע לנו להרחיב ולקדם את תוצריה החשובים של החטיבה למידע וסטטיסטיקה בבנק. אני מודה לחברי ועדת האיתור על עבודתם ומאחלת לאיל  הצלחה רבה בתפקידו החשוב."