דוח בנק ישראל לשנת 2016 מתפרסם היום

29/03/2017
לכל ההודעות בנושא:
פרסומים ודוחות תקופתיים

דו"ח בנק ישראל לשנת 2016 מתפרסם היום לציבור, לאחר שהוגש קודם לכן על ידי הנגידה לנשיא המדינה, ראש הממשלה ושר האוצר.

 

לדו"ח המלא

מכתב הנגידה

לדברי הנגידה

לדברי מנהל חטיבת המחקר

לצפייה במסיבת העיתונאיםבעת הגשת הדוח לנשיא המדינה, מר ראובן ריבלין, אמר הנשיא:

 

"מצבה הכלכלי של ישראל הוא ללא ספק טוב, הממשלה סיימה את שנת 2016 עם גירעון נמוך משמעותית מתקרת הגירעון שנקבעה בתקציב. אם מתייחסים לשורה התחתונה של ממצאי דו״ח בנק ישראל, הכלכלה הישראלית מראה סימני חוזקה ביחס לכלכלות העולם וצלחה את המשבר העולמי בצורה מיטבית. יחד עם זאת, לא הכל ורוד.

ישנן מספר נקודות חולשה לכלכלה הישראלית, לכן, עלינו לעקוב בערנות אחר התהליכים הכלכליים להמשיך קדימה, לשפר להוביל.

אני מאמין בחשיבות השמירה על עצמאותו של הבנק המרכזי בין אם בקביעת המדיניות המוניטרית, בייעוץ הכלכלי לממשלה, או בפיקוח על יציבות המערכת הפיננסית.

אני רוצה להודות לך, גבירתי הנגידה ולכם, עובדי בנק ישראל, על הדו"ח החשוב והמקיף. יישר כח!"


לצפיה בהגשת דוח בנק ישראל לנשיא המדינה​


ראש הממשלה בנימין נתניהו


"התמונה של המשק הישראלי שעולה מהדוח הזה ומדוחות אחרים שאנחנו מקבלים היא טובה מאוד. ישראל היא כלכלה שמנוהלת היטב וצומחת היטב והצמיחה זה הבסיס לשאר הדברים שאנחנו רוצים לעשות. קודם כל, הורדת אי השוויון, שילובם של אנשים בעבודה זה גורם מרכזי, העלאת השכר שזה חדשות טובות, זאת אומרת, גם ירידה באבטלה וגם עלייה בשכר זה שילוב טוב מאוד שמתבצע במדינת ישראל, אבל אנחנו חייבים להבטיח את המשך הצמיחה ושאר המשאבים שאנחנו רוצים לתת לתשתיות, לחינוך, על ידי הבטחת המשך הצמיחה וזה בעצם היעד העיקרי שלנו, כולל על ידי פתיחת שווקים חדשים עצומים ברחבי העולם. זה בסוף מגיע לכיס של האזרח הישראלי - בהפחתת יוקר המחיה, במקומות עבודה, אנחנו מייצרים מאות אלפי מקומות עבודה במהלך השנים האלה ונמנעים מהמכות האיומות של האבטלה ההמונית שאנחנו רואים אצל מבוגרים וצעירים במיוחד במדינות אירופה. אז ישראל במובן הזה היא כלכלה חזקה, אנחנו נדאג שהיא תהיה עוד יותר חזקה".

 ​


 

 בשעה 12:00 תתחיל מסיבת העיתונאים לרגל פרסום הדוח, המשודרת בשידור ישיר באתר האינטרנט של בנק ישראל.​​​​​​