מרכז המבקרים המחודש של בנק ישראל נחנך אתמול רשמית בתל אביב

30/04/2018
לכל ההודעות בנושא:
שונות
בנק ישראל שמח להודיע על פתיחתו של מרכז המבקרים במקום משכנו החדש ברחוב לילינבלום 37, תל אביב. אמש חנכה הנגידה את המרכז באירוע בהשתתפות ראש העיר תל אביב, מר רון חולדאי, ואורחים נוספים. מרכז המבקרים הוא חלק מ"שביל העצמאות" שנחנך על ידי עיריית תל אביב לרגל יום העצמאות ה-70 למדינת ישראל. כמו-כן, המועצה לשימור אתרי מורשת בישראל הכירה במרכז המבקרים של הבנק כאתר מורשת, וזאת בזכות אוסף המטבעות העתיקים המוצג בו.

מרכז המבקרים מציג את תפקידיו העיקריים של הבנק המרכזי ואת תרומתו לכלכלת המדינה, את תולדות המטבע בארץ ואת השתקפות מורשת העם והמדינה במערכת המטבע.

במקום מוצגות תערוכות, סרטים ומצגות על תפקידי הבנק, תוך שימת דגש על מטרתו המרכזית - שמירה על יציבות המחירים; הסברים ותצוגות הממחישות את  תהליך הנפקת הכסף, והסברים אינטראקטיביים לזיהוי שטרות מזויפים.

במרכז המחודש מוצגת במקום תצוגה כרונולוגית מקיפה של כל השטרות והמעות של המדינה, מהמטבע הראשון משנת 1948 ועד לסדרת השטרות האחרונה שהשקתה הסתיימה בשנה שעברה, וזאת בנוסף למטבעות קדומים המתארים את ההיסטוריה של המטבע בישראל. כמו-כן, מוצגות תערוכות חדשות: תערוכה המתארת את סיפור הקמתו של הבנק המרכזי, המציגה חומרים ארכיוניים שטרם נחשפו לציבור, וכן תערוכת אמנות ישראלית עכשווית בנושא כסף ומשמעויותיו בחיי היומיום.

המרכז ממוקם בבית בנק ישראל ברחוב לילינבלום 37, במבנה היסטורי לשימור, ששימש כבית הדואר ומרכזיית הטלפונים הראשונה של תל אביב.

המרכז יהיה פתוח לסיורים לקהל הרחב ללא תשלום, ובתיאום מראש.

במרכז המבקרים יוקרן לראשונה סרטון וידאו המתאר חלקים מפעילות מחלקת המטבע. לצפייה בקטע פרומו לסרטון לחץ כאן. כדי לצפות בסרטון המלא – בואו למרכז המבקרים.

קישור לאתר האינטרנט של מרכז המבקרים, ולמידע בדבר סדרי הביקור.

​​​