דניאל חחיאשוילי ימונה לתפקיד ראש האגף לטכנולוגיה וחדשנות בפיקוח על הבנקים

בתום הליך מכרז שהתקיים בבנק ישראל, ימונה מר דניאל חחיאשוילי לתפקיד ראש האגף לטכנולוגיה וחדשנות בפיקוח על הבנקים. הוא יחליף בתפקיד את מר דודי בבלי, שהקים את האגף לפני שנתיים, ויעבור להקים פונקציה חדשה בפיקוח על הבנקים, שתרכז את ניהול סיכוני המודלים, כולל ביג-דאטה אנליטיקס.

 

דניאל חחיאשוילי החל את עבודתו בבנק ישראל לפני כ-16 שנים, ושימש במגוון תפקידים בפיקוח, ביניהם מנהל יחידה באגף להערכה מוסדית, וראש מטה הפיקוח. בתפקידיו השונים צבר חחיאשוילי ניסיון רב בתחומי רגולציה ובנקאות. ב-2014 מונה על ידי נגידת בנק ישראל, ד"ר קרנית פלוג, לשמש כראש מטה הנגידה. לדניאל חחיאשוילי תואר ראשון בכלכלה ומשפטים ותואר שני בכלכלה ובמנהל עסקים מהאוניברסיטה העברית בירושלים, שניהם בהצטיינות.

 

האגף לטכנולוגיה וחדשנות בפיקוח על הבנקים הוקם ב-2016 כדי לתת מענה לשינויים הגדולים העוברים וצפויים לעבור על המערכת הבנקאית בשנים הקרובות בתחומי הטכנולוגיה. האגף מסייע למפקחת להגדיר את מדיניות הפיקוח בנושאי הטכנולוגיה והחדשנות ולהסיר חסמים רגולטורים להטמעת החדשנות; מלווה את הבנקים וחברות כרטיסי האשראי בתחומים הטכנולוגיים; ופועל לחיזוק ניהול סיכוני טכנולוגיה במערכת הבנקאית. מאז הוקם הוביל האגף את כתיבת המדיניות החדשה של הפיקוח בנושא בנקאות בתקשורת,  שמאפשרת למערכת הבנקאית לאמץ טכנולוגיות חדשניות בממשקים השונים מול הלקוחות. בנוסף, האגף מוביל ומסייע בפרויקטים תשתיתיים כגון פרויקט בנקאות פתוחה ((API, הקמת המערכת למעבר מבנק לבנק ועוד.

 

המפקחת על הבנקים, ד"ר חדוה בר: "השינויים הגדולים שעוברת וצפויה לעבור מערכת הבנקאות בעקבות החידושים הטכנולוגיים מחייבים גם את הפיקוח על הבנקים להתאים את עצמו לסביבה החדשה. האגף לטכנולוגיה וחדשנות, אותו הקמנו ב- 2016, מוביל תהליכים אסטרטגיים, ומלווה את מערכת הבנקאות בתהליכי שינוי אלה. אני מודה לדודי בבלי שהוביל את המהלך החשוב הזה עד כה. הידע הרב של דני ברגולציה בנקאית, וההיכרות הרחבה שצבר עם מגוון תחומי העשייה של בנק ישראל במשך השנים בהן שימש ראש המטה לנגידה, יסייעו לו להצליח בתפקיד החשוב שנטל על עצמו" .

 

נגידת בנק ישראל, ד"ר קרנית פלוג: "אני מודה לדני על עבודתו המאומצת והמקצועית, הראייה הרחבה שלו, ונועם ההליכות שמאפיין אותו. דני ימשיך לתרום להשגת היעדים של בנק ישראל בתחום אסטרטגי חשוב, ואני מאחלת לו הצלחה בתפקידו החדש".​