נגידי הבנקים המרכזיים מרוסיה, מדינות אסיה והבלקן נענו להזמנת נגידת בנק ישראל והגיעו לירושלים לכנס בינלאומי של נגידי בנקים מרכזיים

בנק ישראל מארח היום לראשונה את הכנס הבינלאומי של בנקים מרכזיים המשתייכים לקבוצת Central Bank Governors’ Club of Central Asia, the Black Sea Region and the Balkan Countries, לאחר שחברי הקבוצה, הנפגשים מדי חצי שנה במדינה אחרת, נענו להזמנתה של נגידת בנק ישראל, ד"ר קרנית פלוג,  לקיים את הכנס בירושלים.
נגידת בנק ישראל, ד"ר קרנית פלוג: "הכלכלה הישראלית מושפעת מהכלכלה העולמית ויש חשיבות רבה לשיח מקצועי ושיתוף פעולה בינלאומי. אני שמחה על ההיענות הרחבה של עמיתים מ-18 מדינות  להגיע לישראל, ועל ההזדמנות להציג בפני אורחינו דוגמאות בולטות לחדשנות הטכנולוגית שהכלכלה הישראלית מתאפיינת בהם. אנו מפיקים תועלת רבה מקשרי העבודה הקרובים שלנו עם בנקים מרכזיים בעולם ורואים בהערכה המקצועית לכלכלה הישראלית נכס חשוב".
את הכנס תפתח נגידת בנק ישראל, והנגידים השונים יציגו את ההתפתחויות הכלכליות במדינותיהם. מנהל חטיבת המחקר בבנק, פרופ' נתן זוסמן, יציג את ההתפתחויות בכלכלת ישראל. המפקחת על הבנקים, ד"ר חדוה בר, תציג את הפיקוח על סיכוני הסייבר במערכת הבנקאות בישראל, ופרופ' יצחק בן ישראל ירצה בפני המשתתפים על תעשיית הסייבר הישראלית. בנוסף, תתקיים הרצאה של סגן נשיא חברת מובילאיי, מר ארז דגן.
בכנס משתתפים נגידי הבנקים המרכזיים של רוסיה (לפני פתיחת הכנס הרצתה נגידת הבנק של רוסיה בפני עובדי בנק ישראל על אתגרי ניהול המדיניות הכלכלית ברוסיה), צ'כיה, רומניה, בולגריה, ארמניה, בוסניה הרצגובינה, קרואטיה, גאורגיה, קירגיזסטן, מקדוניה, ואלבניה. בנוסף, ישתתפו משנים לנגידים או בכירים אחרים מסין, טורקיה, יוון, מולדובה, פולין, אזרבייג'אן ובלרוס.