שווה להכיר - מפגש ראשון לשנת 2021

10/01/2021
מחלקת התקשורת והסברה  שמחה להזמינכם וגם להפצת ההזמנה לסדרת  ערבי העיון "בנק ישראל - שווה להכיר" במסגרת פעילות מרכז המבקרים של הבנק. זהו רובד נוסף לחוויה הלימודית הנרכשת במהלך ביקור במרכז או בסיור וירטואלי בו שניתן לחוות באתר האינטרנט.
מצורף בזאת הקישור בזום, הכניסה לציבור חופשית, ללא עלות, על בסיס מקום פנוי.

הערב אנו מתחילים במפגש הראשון לשנת 2021  מתוך סדרת ערבי העיון  לכלל הציבור, שיכללו  שני חלקים: הרצאה כלכלית 'בגובה העיניים' בנושאים עדכניים שבמוקד פעילותו של הבנק, ובחלק השני נושאים הקשורים לתוכני המרכז ולתערוכות המגוונות המוצגות בו.
אנו רואים במרכז כלי ערכי וחינוכי, כפי שיוסבר בהרצאת  הפתיחה הערב של אייל חדד, מנהל מאגר האשראי – מאגר נתוני האשראי והשפעתו על הציבור בתקופת הקורונה.

מרכז המבקרים הוא אחד מהזרועות החשובות של הבנק בתחום חיזוק הקשר עם הקהילה, ובכוונתנו לייצר בו מפגשים מרובים עם הצרכנים, ארגונים חברתיים, גופי חינוך פיננסי ועוד. מטרת מרכז המבקרים הינה להסביר לציבור הרחב את תפקידיו של בנק ישראל ואת מטרתו המרכזית – שמירה על יציבות המחירים; את תרומתו לכלכלת מדינת ישראל; וכן את משמעות עצמאותו של הבנק הממלכתי.
מעבר לכך מציג המרכז בצורה מרתקת את תולדות המטבע בארץ ישראל ואת השתקפות מורשת העם והמדינה בעיצוב השטרות והמטבעות, לרבות, שימור מטבעות יהודים עתיקים מתקופות קדומות של עצמאות יהודית בארץ ישראל. לכשיתאפשר אנחנו מזמינים אתכם להתרשם מהתערוכות המגוונות בנושא, חלקן מציגות מטבעות כסף ייחודיים ברמה עולמית.

כידוע, את המטבעות והשטרות בישראל מנפיק בנק ישראל. על גבי מטבעות מדינת ישראל מופיעים מוטיבים המתבססים בעיקר על סמלים השאובים ממטבעות יהודיים קדומים, שכן המטבע נמנה עם סמלי הריבונות של המדינה. על גבי השטרות מופיעים אישים, אתרים ואירועים המשקפים פרקים מרכזיים בתולדות העם והמדינה.

על כל אלו - מרכז המבקרים נכלל כחלק משביל העצמאות, הַמְּרַכֵּז אתרים משמעותיים הקשורים בהקמת המדינה ובתולדות העיר תל אביב;
וכן ראוי עוד לציין כי בשל פעילותו של המרכז – המועצה לשימור אתרי מורשת הכירה במרכז המבקרים כאתר מורשת.

אני מודה לכל הנושאים במלאכה – לאוצרת רווית דקל על הרעיון וביצועו; למנהל מרכז המבקרים ד"ר צדוק עלון ולצוות המחלקה המתגבשת כולו על הוצאת סדרת ההרצאות החשובות הללו מרעיון לפועל.
בשלב זה ההרצאות תהיינה בזום, וברגע שיתאפשר, נעבירן להרצאות פרונטליות.
מאחלת לכולם הנאה רבה.
נורית פלתר איתן
ראש מחלקת תקשורת, הסברה וקשרי קהילה[cid:image001.jpg@01D6E72C.654B4FA0]<https://us02web.zoom.us/j/81725501287?pwd=S3R3aDhkTkI0RytQQURES0xZZUFwQT09>​
​​​​