נגיד בנק ישראל, פרופ' אמיר ירון, המפקח על הבנקים, מר יאיר אבידן, ואורחים נוספים מבנק ישראל ביקרו היום בכפר הנוער בן-שמן כדי לקחת חלק בשיעורי חינוך פיננסי שהועברו לתלמידים על ידי נציגי בנק ישראל, על בסיס תכנים שהוכנו במיוחד לשבוע הכסף העולמי. שיעורים אלו עסקו בהתנהלות פיננסית נכונה, ניהול תקציב, חשיבות החיסכון והתנהלות נכונה מול הבנק. מצורפים דברי הנגיד במפגש, וכן תמונות לשימושכם (קרדיט דוברות ב"י).

כפר הנוער בן שמן, שהוקם ב-1927, בו מתחנכים כ-400 תלמידים ומציג חינוך עתידני בטעם של פעם. בכפר ישנו שילוב של חינוך איכותי, משק חקלאי מתקדם, מתן מענה אישי לכל תלמיד תוך איתור נקודת העניין במוסיקה, רכיבה על אופניים, רכיבה על סוסים, פיסיקה או עשייה חברתית. מנהלת כפר הנוער, ד"ר אילנה טישלר הודתה לנגיד הבנק ואנשיו על הביקור המרגש והמעצים והשיעורים שהעבירו אנשי בנק ישראל לחניכים ומסרה שבכפר הנוער בן שמן  "זורעים חינוך וקוצרים הישגים תוך שילוב של חינוך וחקלאות עם טעם של פעם, כשהמסר המוביל הוא - אם תאמין זו המציאות שתזמין".

זאת השנה הראשונה בה מדינת ישראל לוקחת חלק בשבוע הכסף העולמי – פעילות בין לאומית לטובת בני נוער שמטרתה הגברת המודעות הפיננסית בדגש על חשיבותה בחיי היום יום בקרב בני הנוער ברחבי העולם.

הפעימה הראשונה של הפעילות בישראל, בהובלת הפיקוח על הבנקים בבנק ישראל, משרד החינוך ושגרירות ישראל לארגון ה-OECD, ובאמצעות פורום חינוך פיננסי של המערכת הבנקאית, החלה בתאריך 9.3.21 בשיעור מקוון באתר אקדמיה ברשת לתלמידי כיתות ט'-י', בנושא "לוקחים אחריות על הכסף שלנו", שהועבר על ידי נציגי משרד החינוך והפיקוח על הבנקים.

בנוסף, עם פתיחת התוכנית, הועלו לאתר בנק ישראל החומרים שהפיקוח על הבנקים ופורום חינוך פיננסי של המערכת הבנקאית הכינו לטובת הפעילויות השונות, ביניהם: מצגת חווייתית, מנחה למדריך שמעביר את המצגת, משחקים אינטראקטיביים ומדריך צרכני הכולל עצות מועילות טרם פתיחת חשבון בנק. יצוין כי גם ההקלטה של השיעור המקוון הועלתה לאתר על מנת שבתי הספר שטרם השתתפו בשיעור, יוכלו לשלבו במערכת השעות המתוכננת כשיחפצו בכך. להלן קישור לדף שבוע הכסף העולמי באתר בנק ישראל:

https://www.boi.org.il/he/ConsumerInformation/ConsumerIssues/Pages/globalmoneyweek.aspx

בנוסף, הפיקוח על הבנקים, באמצעות פורום חינוך פיננסי של המערכת הבנקאית, ישיק בתחילת שבוע הבא, בתאריך 21.3.21, את הפעימה השנייה של הפעילויות במסגרת שבוע הכסף העולמי, במהלכה תתקיים פעילות הסברה נרחבת ברשתות החברתיות על מנת להגביר מודעות לחשיבות ההתנהלות הפיננסית ולעודד את בני הנוער לעסוק, גם מחוץ לשעות הלימודים, בתכנים בנושא התנהלות פיננסית נכונה, בדגש על חשיבות החיסכון, תוך הפנייה גם לחומרים הרבים הנמצאים באתר בנק ישראל.

פעילות ההסברה תכלול סרטונים, סימולציות שונות שבהם בני הנוער יידרשו לקבל החלטות לגבי ניהול התקציב והחיסכון, משחקים אינטראקטיביים ועוד.