לצפייה בהודעה כקובץ לחץ כאן

נגיד בנק ישראל, פרופ' אמיר ירון, התבקש לנאום בפורום ה-G30*, לצד כריסטין לגארד, נשיאת ה-ECB, אוגוסטין קרסטנס מנכ"ל ה-BIS ואנדרו ביילי, נגיד הבנק המרכזי של אנגליה, במסגרת הוועידה השנתית של קרן המטבע והבנק העולמי שמתקיימת בימים אלו במרקש, מרוקו.

בעקבות המצב הבטחוני נשאר הנגיד בארץ להוביל את צעדי המדיניות הכלכליים שבאחריות הבנק, ועל-כן נאומו הועבר ישירות על ידי המארגנים למשתתפי המושב בכנס. מצורף הנאום במלואו, שעוסק במצב הנוכחי בישראל ואספקטים כלכליים שונים הנגזרים מכך.

נציין כי מאז פרוץ הלחימה הועברה לנגיד ירון תמיכה והבעת סולידריות נרחבת מנגידי בנקים מרכזיים רבים וגורמי כלכלה בכירים בעולם והנגיד מצוי כתמיד עם גורמים בינ"ל רבים מהעולם הכלכלי והודה לכולם על הבעת התמיכה.

*פורום G30 הוא ארגון בינלאומי של כלכלנים ואקדמאים בכירים. מטרת הפורום היא העמקת ההבנה של נושאים כלכליים ופיננסיים ובחינת ההשפעה של החלטות בנושאים האלו על הסקטורים הציבורי והפרטי וחברים בו 30 מבכירי מערכת הבנקאות והפיננסים העולמית, ביניהם נגידי נגידי בנקים מרכזיים, מנהלי הבנקים המסחריים הגדולים בעולם, ראשי מוסדות פיננסיים ואקדמאים. הפורום עורך שני מפגשים בשנה ובנוסף מארגן סמינרים וקבוצות למידה.

לצפייה בנאום הנגיד בכנס - 

לחץ להורדת ה-PDF
לחץ להורדת ה-PDF