לצפייה בהודעה זו כקובץ לחץ כאן

לאחר פרוץ מלחמת "חרבות ברזל", גיבש בנק ישראל מתווה סיוע בהתמודדות עם השלכות מלחמת "חרבות ברזל" שאומץ על ידי הבנקים וחברות כרטיסי האשראי. במסגרת המתווה, משרתי ומשרתות המילואים זכאים להקלות ולהטבות בניהול משק הבית וכן הקלות לבעלי עסקים, הכוללות דחיית הלוואות ופטור מעמלות, בכפוף לתנאים המפורטים במתווה. על מנת לחזק את ההסברה ולסייע במיצוי הזכויות לחיילי המילואים הכין בנק ישראל דף מידע ייעודי ובו רוכזו ההטבות באופן נגיש ונוח (מצ"ב). בנוסף רוכזו ההקלות לחיילי המילואים לחץ כאן, לבעלי עסקים לחץ כאן ולאוכלוסיות נוספות לחץ כאן

לדף מידע לחצו כאן

פעילות הסברה שמקיים בנק ישראל בשיתוף עם מפקדת קצין מילואים ראשי, כוללת מספר מפגשי שטח עם משרתי ומשרתות המילואים שהשתחררו מהשירות, לאור החשיבות בהעלאת המודעות להטבות ולהקלות המגיעות להם ובמיפוי צרכים מהשטח. הפעילות התקיימה במסגרת תהליך השחרור מהשירות לאחר שבועות ארוכים של לחימה.

 נציגי בנק ישראל פגשו את החיילים והחיילות במפגשי השחרור בחטיבות השונות, העבירו להם מידע ייעודי ומרוכז על הזכויות וההקלות המגיעות להם במסגרת המתווה שגובש להתמודדות עם השלכות מלחמת "חרבות ברזל". נציגי בנק ישראל, ונציגי מוקד פניות הציבור של הפיקוח על הבנקים שוחחו עם החיילים, הסבירו להם על הזכויות, טיפלו במקרים חריגים ואף פעלו לקצר בירוקרטיה בפניות למערכת הבנקאית.

בנוסף, נערך ביקור במחלקת השיקום בבית חולים שיב"א בתל השומר. שם פגשו נציגי בנק ישראל את החיילים שנפצעו במלחמה והעמידו לרשותם סיוע.

תת אלוף בני בן ארי, קצין מילואים ראשי: "החיבור והשותפות עם בנק ישראל הביאו הרבה ערך לחיילים שחזרו מהלחימה ומצאו אוזן קשבת וסיוע היכן שניתן. אנו מקווים להמשיך בשיתופי פעולה דומים גם בעתיד".

המפקח על הבנקים, מר דניאל חחיאשוילי: "המתווה שגיבש הפיקוח על הבנקים  ואומץ על ידי הבנקים וחברות כרטיסי האשראי כולל גם הקלות למשרתי המילואים ומסייע להם להתמודד עם  ההשפעות הפיננסיות של המלחמה.. אנו נמשיך לעקוב אחר הנתונים והפניות שעולות מהשטח, ונפעל לסייע ככל שנדרש.".

מנהלת מחלקת תקשורת הסברה וקשרי קהילה, הגב' נורית פלתר איתן: "חיילי המילואים מתחילים לחזור כעת מהשטח ולהתפנות לטפל בענייניהם הכלכליים ולהעריך את הקשיים שעלו במלחמה. חשוב לנו להיות שם עבורם, להקשיב לצרכים שעולים ולנסות לסייע ככל שניתן".